budowlana, projekty domów
Menu strony

W Polsce kwestie dotyczące budowy nowych dróg lub autostrad są dość modne i często na czasie. Czy faktycznie posiadamy podstawę do narzekania?

Od czasu przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej infrastruktura drogowa uległa znacznej poprawie. Widać to podczas naszych podróży, w szczególności między dużymi miastami. Z całą pewnością dodatkowe znaczenie na postęp prac miało uznanie Polski za organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.
budowa drogi, walec,
Choć sieć dróg w ciągu ostatniego okresu uległa czterokrotnemu zwiększeniu, to przed Polską wciąż liczne wyzwania dotyczące poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu podróżnych. Sieć autostrad i dróg ekspresowych w naszym kraju według raportu z ubiegłego roku wynosiła około 3130 kilometrów. Dodatkowe drogi są w budowie a ich całkowita długość oscyluje około tysiąca km. To pozytywna informacja zważywszy na to, że w 2003 roku nasz kraj dysponował siecią dróg szybkiego ruchu, których łączna długość nie przekraczała 640 km.

Plan inwestycji w infrastrukturę drogową na nachodzące lata jest także bardzo ambitny. Rada ministrów zapowiedziała ukończenie 3900 km dróg i autostrad. W planach są m.in. tak kluczowe drogi ekspresowe jak droga S7 z Warszawy do Krakowa czy S17 z Warszawy do Lublina. To szansa dla firm z branży związanej z wykonywaniem prac drogowych.

Kusi Cię, żeby zostawić jakąś opinię pod przeczytanym tekstem? Nie zapominaj, że każdy komentarz ze strony zostanie przez nas przeczytany z chęcią.

Niezębne będą duże ilości surowców takich jak masa bitumiczna- , która wykorzystywana jest przy budowie dróg.

Dostawcy takich surowców mogą spodziewać się nowych umów, które są szansą na rozwój firmy i istotne wpływy do firmowej kasy. Szczególnie usatysfakcjonowane tym faktem powinny być przedsiębiorstwa sprzedające asfalt drogowy.


Dodatkowe notki

Ilość zastosowań różnego rodzaju kruszyw w polskich warunkach

wydobycie kruszywa drogowego
Mnogość zastosowań różnego rodzaju kruszywa jest naprawdę spora, czasem przeciętny zjadacz chleba nie zdaje sobie sprawy, jak wiele razy w ciągu dnia ma z nimi do czynienia i jaka ilość półproduktów jest z kruszyw zbudowana. Naturalne kruszywa są w przyrodzie i pozyskuje się je do różnorodnych celów, uprzednio poddając je działaniu temperatury. Kruszywa naturalne pozyskuje się także poprzez wydobywanie ich z wykopania żwiru lub piasku z dna jezior. Sztuczne kruszywo za to powstaje dzięki zastosowaniu określonych prac przemysłowych, też z recyklingu.

droga, autostrada
Drogi z asfaltu stanowią na starym kontynencie, w tym w naszym kraju, przeważającą większość sieci drogowej. Poza restrykcyjnymi wymaganiami technicznymi drogi te powinny spełniać określone normy ekologiczne. Ponadto istotne jest aby zapewniały bezpieczeństwo kierowcom i były atrakcyjne wizualnie- więcej przeczytasz na: . Kolejne lata będą obfitowały w inwestycje w sieć drogową. Prezesi przedsiębiorstw z branży budowlanej powinno odpowiednio wykorzystać ten stan rzeczy.
2021/03/03, 08:01:05