Od czasu przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej infrastruktura
drogowa uległa znacznej poprawie. Widać to podczas naszych podróży, w szczególności między dużymi miastami. Z całą pewnością dodatkowe znaczenie na postęp prac miało uznanie Polski za organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.
Choć sieć dróg w ciągu ostatniego okresu uległa czterokrotnemu zwiększeniu, to przed Polską wciąż liczne wyzwania dotyczące poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu podróżnych. Sieć autostrad i dróg ekspresowych w naszym kraju według raportu z ubiegłego roku wynosiła około 3130 kilometrów. Dodatkowe drogi są w
budowie a ich całkowita długość oscyluje około tysiąca km. To pozytywna informacja zważywszy na to, że w 2003 roku nasz kraj dysponował siecią dróg szybkiego ruchu, których łączna długość nie przekraczała 640 km.
Plan
inwestycji w infrastrukturę drogową na nachodzące lata jest także bardzo ambitny. Rada ministrów zapowiedziała ukończenie 3900 km dróg i autostrad. W planach są m.in. tak kluczowe drogi ekspresowe jak droga S7 z Warszawy do Krakowa czy S17 z Warszawy do Lublina. To szansa dla firm z branży związanej z wykonywaniem prac drogowych.
Kusi Cię, żeby zostawić jakąś opinię pod przeczytanym tekstem? Nie zapominaj, że każdy
komentarz ze strony zostanie przez nas przeczytany z chęcią.
Niezębne będą duże ilości surowców takich jak masa bitumiczna- , która wykorzystywana jest przy budowie dróg.
Dostawcy takich surowców mogą spodziewać się nowych umów, które są szansą na rozwój firmy i istotne wpływy do firmowej kasy. Szczególnie usatysfakcjonowane tym faktem powinny być przedsiębiorstwa sprzedające asfalt drogowy.