budowlana, projekty domów
Menu strony

Gdzie szukać interesujących projektów domów?

Od dłuższego czasu wiele słyszymy o ekologi i oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu dostrzec można w także w innych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę.

Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane „zielone budownictwo”, które szczególnie zwraca uwagę na oryginalną konstrukcję, której zamierzeniem jest obniżenie utraty ciepła, wielokrotnie pozyskanie energii z innych źródeł, a czego konsekwencją jest zminimalizowanie kosztów utrzymania domu.

dach
Budynki energooszczędne powinny być możliwie proste w kształcie. Ponieważ bryła budynku wyznacza kształt dachu, on również powinien być oszczędny w formie - zapewnia to jak najmniejsze straty energii. Dobrze gdy jest dwuspadowy, jednospadowy lub płaski. A, że projekty domów z poddaszem jak to domy funkcjonalne i w stosunku do innych niedrogie, stale cieszą się wielką popularnością.
Wiedzmy, że im mniejsza jest powierzchnia dachu, tym straty ciepła okażą się mniejsze. Dlatego też, rozsądniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową budynku, rozbudowując go wzwyż, niż stawiać rozłożyste budynki parterowe. Ogrzane powietrze ma tendencję do unoszenia się ku górze, toteż wymagana jest szczególnie dokładna i grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu. Przez dach ocieplony w sposób energooszczędny ubędzie o 35% ciepła mniej, niż przez dach - witryna internetowa - (www.anplast.pl/produkty/odwodnienie-dachu/dach-skosny/rynna-nicoll-lg29-140,2,6559) ocieplony standardowo. Pragniemy stać się posiadaczami ciekawego projektu domu? Należy wpisać w wyszukiwarce interesującą nas frazę, np.: projekty domów z dachem kopertowym, a zapewne znajdziemy taki, który spełni nasze oczekiwania.

dach
Gdy mówimy o kosztach w budownictwie, mamy na myśli nie tylko koszty materiałów i postawienia domu. To również późniejsze utrzymanie go, a więc opłaty za ogrzewanie, oświetlenie, wentylację. W przypadku domu energooszczędnego koszty ogrzewania pojawiają się dużo niższe niż w przypadku domu ”niezielonego”.
Dlatego dom energooszczędny to idealna perspektywa, a zarazem inwestycja na przyszłość, gwarantująca stabilność ekonomiczną na całe życie.
2020/02/17, 14:18:04