budowlana, projekty domów
Menu strony

Urządzanie korytarza. Co warto zmienić w takim pomieszczeniu? Na czym skupić się?

Znudziła nam się aranżacja naszego przedpokoju i chcemy wreszcie coś zmienić w tym dawno nieodnawianym pomieszczeniu. Po tym, jak zwykle podczas remontu odkładaliśmy zabranie się za korytarz na inny, późniejszy termin, w końcu przyszedł czas na to żeby odnowić troszkę tą zapomnianą część mieszkania. Jak najlepiej to zrobić?


Po pierwsze warto zmienić kolor ścian. Nie jest to strasznie kosztowne czy pracochłonne. Jeśli odpowiada nam faktura ścian, jaka jest obecnie, to zostaje tak naprawdę wybranie odpowiedniej farby, a trzeba wiedzieć, że obecnie w ofercie jest ich naprawdę dużo. Z pracą damy sobie rade spokojnie w jedno popołudnie. Starajmy się wybrać coś jaśniejszego, ponieważ przedpokój, szczególnie w mieszkaniach w bloku jest pomieszczeniem bez okna, w związku z tym nie warto go jeszcze bardziej przyciemniać. Ogromną różnicę zrobi zmiana drzwi (sprawdź elektrozaczep do drzwi) wejściowych - zastanów się nad drzwiami. Najczęściej poprzez długą eksploatację nie wyglądają one zbyt dobrze. Są obdrapane, najbardziej w okolicach zamka poprzez częste otwieranie oraz zamykanie. Jeśli chodzi o drzwi leroy merlin posiada ich dość dużą ofertę w swoich sklepach. Bez problemu powinniśmy znaleźć coś z odpowiedniej półki cenowej. Pamiętajmy natomiast, iż warto zainwestować w drzwi, wtedy będą nam służyły przez długie lata.
domofon


Następną ważną rzeczą może okazać się zmiana parkietu. W przedpokoju świetnie sprawdzają się płytki. Są wytrzymalsze na zarysowania, powstałe przykładowo za sprawą rysującego podłoże piasku. Dobrą rzeczą jest to, iż można porównywać różne oferty w internecie. Przez to, jeśli znajdziemy odpowiedni produkt w innej miejscowości, nic nie stoi na przeszkodzie by go stamtąd zamówić - sprawdź więcej. Jeśli chodzi o płytki Poznań posiada w ofercie całą gamę produktów. Natomiast jeśli chodzi o domofony Wrocław będzie dobrym miejscem na kupno. Opłaci się zmienić domofon na nowy, ponieważ starszy, wysłużony będzie prezentował się nieestetycznie na tle odnowionego przedpokoju.


Po takich większych zmianach, które przedstawiliśmy wyżej, reszta pozostaje już bardziej odpowiednia aranżacją. Można powiesić jakieś interesujące stare fotografie lub obrazy na ściany. Dokupić stojącą lampę, która doda przyjemnego nastroju. Oprócz tego doskonałym pomysłem może być zakupienie do siedzenia czegoś w stylu małej ławki. Będzie to wygodne miejsce, choćby do wkładania butów. Z dodatkiem paru ozdobnych poduch, całość będzie wyglądała niesamowicie.
2020/09/09, 07:39:10