budowlana, projekty domów
Menu strony

Cegły w naszym domu - kącik dobrych rad

Remont własnego domu to pole do popisu – jest wiele możliwości wykończenia wnętrz. Zadbać należy o zewnętrzny wygląd budynku. Jeśli mamy zamiar wykończyć elewację zewnętrzną cegłą, może należy zastanowić się, czy nie wprowadzić jej także do wnętrza budynku.
ceglane ściany
Jak to?. Ściany z cegły? Właśnie tak! Mamy tu sporo koncepcji do wyboru: możemy znaleźć gotowa cegłę klinkierową do wyłożenia ścian w przedpokoju, bądź innym pomieszczeniu. Następnym oryginalnym sposobem jest nie wykończenie jednej ze ścian w środku – wyczyszczenie cegieł z tynku powstałych w czasie budowy domu i zabezpieczeniu transparentnym lakierem, który doda cegłom połysku. Łączniki na styku cegieł należy wypełnić fugą pasująca docałego pomieszczenia.

Masz chęć zgłębić taką sprawę trochę dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten link i przeczytaj więcej w tym tekście, który też opisuje taką problematykę.cegła
Możemy w stanie surowym pozostawić tylko jedną ścianę w salonie, dzięki czemu pokój zdobędzie niepowtarzalnego charakteru. Następną opcją jest pozostawienie w stanie surowym murek łączącą aneks kuchenny z salonem - niższy mur - na którym proponujemy przymocować szerszy blat, służący jako stół do spożywania posiłków.

Dodatkowe notki

Jak zamierzyć budowę własnego domu?

Szklane stopnie na drewnianej konstrukcji
Budowa domu to niewątpliwie zadanie bardzo trudne. Wielu z nas pragnie je zrealizować, niemniej jednakże nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić, ze względu na względnie duże wymagania finansowe. W tym miejscu należałoby także nadmienić, że fakt budowy domu wymaga od nas koordynacji niesłychanie wielu aspektów, które po wielokroć mogą nas przerosnąć.


Na Allegro i innych sklepach internetowych można także wyszukać ogłoszenia o odsprzedaniu wiekowych cegieł. Pomysł rewelacyjny jeśli chcemy na autentyczności wnętrza. Co ważne, te stare cegły nie są sprzedawane w całości, tylko najczęściej są pocięte na cyrkularce w mniejsze plastry podobne do płytek. Można nimi wykleić ścianę w środku domu. Cegłą dobrze jest wykończyć przedpokój – można obudować nią ścianę wokół wejścia, pozostawiając wysuniętą cegłę na resztę ściany, pod skosem opadającym w dół.

Jakie dodatki będą pasować do mieszkania wykończonego cegłówkami? Możemy postawić na styl rustykalny, czyli dużo mebli i bibelotów wyglądających na stare, bądź kolonialnego.

Zaciekawiło Cię to zagadnienie? Jeśli tak, to z przyjemnością chcemy Cię powiadomić, że następny ciekawy wpis czeka na Ciebie na dalszej stronie - zanurz się w niej z radością.

Z kolorem ceglastym idealnie komponować się będą szafki w ciemnobrązowym kolorze.
2021/02/23, 07:28:07