budowlana, projekty domów
Menu strony

Szklane schody - stabilna konstrukcja

Jeżeli jesteśmy entuzjastami współczesnego stylu to schody ze szkła są świetnym dopełnieniem naszego mieszkania. Coraz większa ilość nabywców wybiera zainstalowanie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w szykownie zaprojektowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.
szklane schody
Schody szklane to głównie świetne wyjście dla tych, którzy uwielbiają prostotę formy oraz surowość wnętrza. Obecnie rezygnuje się z materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego powodu projektanci oraz architekci wnętrz z chęcią stosują w swojej pracy wyroby z drewna, szkła oraz kamienia. Pozwala to nadać stworzonym z nich przedmiotom ponadczasowego charakteru.

Schody ze szkła mają dużą ilość walorów estetycznych i funkcjonalnych. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że tego typu konstrukcja to doskonałe rozwiązanie dla małych mieszkań a także wszędzie tam, gdzie nie chcemy wizualnie stracić na rozmiarze przestrzeni. Musimy mieć na uwadze to, iż schody drewniane mają masywną budowę i żeby dobrze się prezentowały trzeba je zainstalować na adekwatnej przestrzeni, której nie przyćmią swoją masywnością.

Dodatkowo należy zdać sobie sprawę z tego, że szklane schody - więcej w serwisie - nie są tak delikatną konstrukcją, niż może się wydawać. Szkło przeznaczone do tworzenia schodów (zobacz drewniane schody) jest odpowiednio twarde i grube. Nie ma mowy, żeby uszkodziło się nawet wtedy, gdy spóźnieni będziemy biec z nich w podskokach.


Dodatkowe notki

W jaki sposób obecnie tworzy się domy

Budowa domu
Trendy dotyczą nie tylko strojów. Trendy zmienia się tak samo często w budownictwie. Jeszcze paręnaście lat temu domy stawiało się i wykańczało w inny sposób niż obecnie. Warto sprawdzić jak obecnie stawia się budynki, w szczególności jeśli mamy w planach budowanie swojego domu.


schody
Do budowy schodów używa się zawiasy szklane (to jest przeznaczone do mocowania szkła) których funkcją jest stabilne podtrzymywanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego rodzaju zawiasy do takich, jakie wykorzystuje się do podtrzymywania szklanych drzwi lub szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niezwykle efektownie prezentują się także schody szklane podświetlone przy pomocy specjalnych lampek. Światło świetnie rozchodzi się po szkle gwarantując niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na tym, by ich pomieszczenie robiło na każdym oszałamiające wrażenie.
Na podstawie danych z:
2019/09/23, 14:17:04