budowlana, projekty domów
Menu strony

Jakiego typu dom będzie najlepszy dla naszych potrzeb - piętrowy a może z poddaszem użytkowym? Jaki rodzaj domu wybrać?

Wybór pomiędzy domem z poddaszem użytkowym a domem piętrowym nie jest łatwy. To ważna decyzja, gdyż decyzja o wyborze piętra lub poddasza decydować będzie o końcowym wyglądzie domu, co przekłada się na styl wnętrza czy koszt całego projektu. Od razu można powiedzieć, że trzeba będzie zbudować dom z dwiema kondygnacjami, jak działka jest małych rozmiarów, natomiast my pragniemy mieć duży dom. Niekiedy wysokość jest trochę narzucona, ponieważ na określonym terenie obowiązuje plan miejscowy, a więc jak taki zapis znajduje się w danej decyzji o warunkach zabudowy, to niestety nie mamy wyboru.


dom
Więc tego rodzaju projekty domów piętrowych (sprawdź informacje) mogą być niemożliwe w realizacji. Inną, również ważną kwestią są nasze oczekiwania oraz upodobania. Domu z dwiema kondygnacjami z pewnością będziemy potrzebować, jak chcemy mieć dość oczywisty podział poziomów - część dostępna dla domowników i gości (na dole), ale również część prywatna, na górze. Ten, dla kogo dom to czerwona ceramiczna dachówka i spadzisty dach, powinien zdecydować się na dom z poddaszem użytkowym. Duża ilość osób taki dom uzna za bardziej gustowny i swojski, bo jego pierwowzorem jest wiejski dom albo dworek. Piętrowy dom ma natomiast bardziej miejski charakter.

Pamiętajmy bowiem, iż piętrowe były kamieniczki blisko rynków miast i nowoczesne miejskie wille z płaskimi dachami. W naszym kraju niestety przez lata najbardziej popularną wersją domu piętrowego były sześciany o kopertowych dachach, a rzeczywiście dom piętrowy nie powinien być kostką. Najkorzystniej widać to na przykładzie domy piętrowe projekty, gdzie możemy znaleźć wielką ilość wspaniałych i nowoczesnych domów piętrowych. W innych państwach, jak Włochy czy Niemcy, w jakich popularne są dachy o dużo mniejszym spadku, domy piętrowe to naturalne zjawisko, a jednocześnie tego typu domy są stylowe.

Czy uzyskane tu wiadomości okazały się ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (www.bsinspekcja.pl/przylacza-kanalizacyjne/), która też niewątpliwie będzie nęcąca.Identycznie w niektórych regionach naszego kraju nie spotkamy dachów, jakie nawiązują do tradycji polskiego dworku (przykładowo na Śląsku). Więc można skorzystać z różnorodnych projektów, ażeby odnaleźć najbardziej profesjonalny. Zawsze taką decyzję jesteśmy w stanie skonsultować z architektem, tak więc będziemy wiedzieć, czy taki wybór jest faktycznie perspektywiczny i czy warto w niego zainwestować.
2020/09/09, 08:07:04