budowlana, projekty domów
Menu strony

Jak otworzyć hotel i nie zginąć w lesie regulacji prawnych?

Rozmyślasz nad otworzeniem małego hoteliku albo pensjonatu, lecz boisz się mnóstwa formalności do załatwienia? Nie trzeba się martwić! Ten biznes nie jest obwarowany zezwoleniami a wyłącznie ustawą o turystyce.


Dogłębna analiza rynku, sporządzenie biznesplanu, określenie funkcji obiektu — od tego zaczyna się planowanie inwestycji.
Kto nie potrafi patrzeć w przyszłość, ten będzie miał kłopoty. Bowiem już na wstępie powinniśmy znaleźć tzw.

Jeśli chcesz zgłębić większą ilość informacji na opisywane zagadnienie - poczytaj również (https://anotis.pl/oferta/lakiernia-proszkowa-wroclaw-dolnoslaskie/) wszystko, co Cię interesuje na podobny temat.

niszę rynkową. Musimy zadać sobie pytanie, jakiego rodzaju goście przyjeżdżać będą do naszej miejscowości albo regionu. Od tego zależą usytuowanie, Rozmiar hotelu oraz jego charakter: hotel konferencyjny w mieście czy centrum SPA na peryferiach miasta. Planując, trzeba także wziąć pod uwagę, że obiekt konferencyjny nie powinien liczyć trzydziestu pokoi, dlatego że nie zapracuje na siebie.


interes


Ważny jest także standard, także przez wzgląd na potencjalną późniejszą sprzedaż obiektu. Najogromniejszą wziętością cieszą się bowiem ekonomiczne hotele: ogromne, z kilkudziesięcioma pokojami, lecz o niższym standardzie.

Spodobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeżeli tak, poczytaj dodatkowe informacje, które z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule (www.artimbo.pl/ploty-boazeryjne-palma,g55.html).

Dobry biznesplan obejmuje: analizę strategiczną przedsiębiorstwa, zakres robót inwestycyjnych (całkowity koszt inwestycji od zakupu nieruchomości po koszt kredytu), strategię marketingową, a również prognozy: zakładanych kosztów oraz sprzedaży. Zadbaj o detale, w tym o specjalistyczne oprogramowanie do obsługi recepcji. Jeszcze ważniejsze od planowania jak też budowy hotelu będzie późniejsze nim zarządzanie.
Bo z chwilą przybycia pierwszych gości zaczyna się przebieg weryfikacji jakości. Zdaniem profesjonalistów nie powinniśmy oszczędzać na jakości, bowiem obiektów niskiej klasy jest już całe mnóstwo.
2020/08/23, 07:58:03