budowlana, projekty domów
Menu strony

Piasek budowlany i piasek suszony jako składnik wielu artykułów wykorzystywanych w budownictwie i gospodarstwie domowym

Piasek do stosowań gospodarczych pozyskiwany jest metodą odkrywkową w kopalniach nazywanych piaskowniami. Jest też pozyskiwany przy pogłębianiu rzeczek, kanałów żeglugowych na obszarach jezior i mórz itp.

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Wykorzystywany jest m.in. do wyrobu szkła, a w budownictwie jako składnik betonu, zapraw murarskich, tynków. Piasek suszony uzyskiwany jest na podstawie piasku rzecznego. Piasek suszony stosowany jest do piaskowania metalu, betonu oraz z przeznaczeniem do zapraw budowlanych. Używany jest też jako dopełnienie nieprawdziwej murawy w podłożach sportowych.

Mechanizm uszlachetniania piasków opiera się na wymyciu z nich brudu i segregacji na dane frakcje. W stanie wilgotnym, bezpośrednio po hydrosegregacji, ma przeznaczenie do produkowania wszelkiego wariantu betonu, zapraw murarsko-tynkarskich, drobno- i wielkowymiarowych produktów betonowych prefabrykowanych. Piasek budowlany (Zobacz ofertę cleo firma) i piasek suszony są elementem do mas bitumicznych wykorzystywanym do powierzchni szlaków komunikacyjnych i lotnisk.

Piaski po wysuszeniu i powtórnym przesianiu na wysokiej jakości separatorze mają zastosowanie do wypełniania filtrów przy uzdatnianiu wód pitnych i technologicznych, oczyszczalni ścieków komunalnych i przemysłowych oraz drenów melioracyjnych. Dodatkowo są stosowane do produkcji suchych zapraw i klejów budowlanych. W osłonie miotły wodnej używane są do piaskowania różnych elementów – od warsztatów mechanicznych po budowle stalowe i żelbetowe budownictwa drogowo-mostowego.

Ponadto piaski suszone mają mnóstwo przeznaczeń domowych: do posypywania lodu, w akwariach, terrariach, kuwetach, oczkach wodne, ścieżkach ogrodowych, piaskownicach. Piasek naturalny kopalniany jest używany do zagęszczania i wyrównywania wykopów oraz jako warstwa stabilizująca pod robienie drogi. Piasek suszony [] (przesuszony) to drobnoziarnisty piasek, znajdujący zastosowanie m.in. w: chemii budowlanej (tynki, kleje, zaprawy), jako wkład do kotłów fluidalnych, wypełniacz nawierzchni boisk sportowych a też wykorzystywany jest do produkcji posadzek żywicznych i antykorozji.


Dodatkowe notki

Popyt na tartan przy tworzeniu nawierzchni sportowych

Nawierzchnie sportowe, tor
Nie od dziś jasne jest, że to właśnie tartan zaliczany jest do grupy rzetelnie przygotowanych materiałów. Z niego właśnie tworzone są nawierzchnie takie jak boiska, bo jest szczególnie wytrzymały, bezpieczny i spełnia wszelkie obowiązkowe dla tego typu miejsc standardy. Szanse wykorzystywania tego materiału są szerokie, dlatego inwestorzy chętnie po niego sięgają. Jest to materiał najlepszy do robienia bieżni do lekkoatletyki. Wskazane jest inwestować tylko w najwyższej jakości materiały.

Piasek płukany tak samo jak piasek kwarcowy to luźna skała osadowa składająca się z niepowiązanych spoiwem ziaren mineralnych, głównie kwarcu. Dąży się do tego, aby ziarna nie przekraczały średnicy 2 milimetrów. W celu otrzymania tak szczegółowych parametrów piasek płukany, piasek kwarcowy przesiewa się przez szczegółowe sita. Jeśli przebieg ten robiony jest na mokro, to mamy do czynienia z piaskiem płukanym. Piasek kwarcowy, piasek płukany są kolejnie zastosowane do produkowania betonu, galanterii betonowej oraz również przy uzyskaniu zapraw murarskich.
2020/09/14, 08:00:04