budowlana, projekty domów
Menu strony

Jednym z najczęściej używanych izolacyjnych materiałów jest wełna mineralna

Zainteresowanie nią jest porównywalne z izolacją styropianową, ale jest nieco droższa w zakupie. Będzie to rekompensować bardzo dobrą izolacją dźwiękową, a oprócz tego świetną odpornością na ogień. Dzięki tym zaletom stała się ona bardzo chętnie używana przez osoby stawiające domy jednorodzinne, mimo że należy za nią zapłacić odrobinę więcej.


Rurociągi
Następną ważną zaletą, którą posiada wełna mineralna jest paraprzepuszczalność na wysokim poziomie. Dzięki takim izolacyjnym parametrom można, zapewniając swobodne wydostawanie się pary wodnej, budować tak zwane oddychające przegrody. Trzeba przy tym tylko uważać, by tak budowana warstwa nie uległa namoknięciu. Właściwości izolacyjne tej wełny wzięły się z faktu, że pomiędzy cienkimi włóknami jest uwięzione powietrze. Gdy wełnę się zmoczy ciecz wypiera to powietrze i warstwa izolacyjna zaczyna tracić swoje zadanie. Przy właściwej konstrukcji warstwy izolacyjnej wykorzystującej ten właśnie materiał
Budowlańcy
stosuje się dodatkowo folie o odpowiednich parametrach, pozwalające utrzymać praktycznie wszystkie pożądane właściwości.

Do malowania elementów stalowych bardzo często używane są farby proszkowe (więcej). W porównaniu ze znanymi wszystkim lakfarby - (więcej szczegółów)i oraz farbami mają parę bardzo ważnych plusów. W pierwszej kolejności farby (zobacz farby do drewna wewnątrz) proszkowe nie zawierają żadnych rozpuszczalników, przez co znacznie przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego.

Dużo mniejsza także będzie ilość potrzebnych surowców do pomalowania danego przedmiotu, a także mniejsza liczba ubytków, niż przy tradycyjnych technikach. Co prawda kilogram farby kosztuje trochę więcej niż płynnej, lecz jest ona znacznie wydajniejsza, dzięki czemu koszt pomalowania elementu jest sporo niższy. Niebagatelne znaczenie ma również duże bezpieczeństwo użytkowania, proszkowe farby się nie palą, więc użytkowanie ich nie będzie wymagać tak restrykcyjnych ograniczeń. Proces malowania odbywa się przez naniesienie na wyczyszczone elementy cienkiej warstwy proszku, jaka w kolejnym etapie zostaje topiona przez wygrzewanie przedmiotu, tworząc praktyczną i wytrzymałą warstwę lakieru.
2020/11/25, 15:11:07