budowlana, projekty domów
Menu strony

W jakich pomieszczeniach można instalować promienniki podczerwieni?

Promienniki ciepła natychmiastowo docieplają pomieszczenia za pomocą promieniowania podczerwonego. Wydzielane przez nie ciepło jest naturalne, co znaczy, że grzeją wnętrza podobnie, jak dzieje się to w przypadku Słońca. Ich użytkowanie jest bardzo szerokie, dlatego należy zdawać sobie sprawę czym są promienniki podczerwieni i gdzie można je zamontować.

Promienniki ciepła dzielą się na promienniki elektryczne i działające za pomocą gazu. Pierwszy z wymienionych rodzajów jest uruchamiany dzięki energii elektrycznej, drugi natomiast rozpoczyna działanie po podłączeniu do niego gazu. Takie ogrzewanie często spotykane jest w kioskach i innych niewielkich obiektach, które nie mogą być podłączone do prądu. Podłączana jest wtedy do nich butla gazowa. Opisane promienniki ciepła są także używane to nagrzewania pomieszczeń o dużych wymiarach, muszą mieć jednak wtedy większą moc i znajdować się w dobrym rozstawieniu. Jeśli natomiast chodzi o promienniki elektryczne, do ich działania niezbędny jest prąd. Elementy grzewcze są wykonane z ceramiki lub halogenowe. Co jest bardzo ważne, nagrzewają się one zaraz po podłączeniu i zbędny jest czas oczekiwania na początek wydzielania wysokich temperatur. Temperatury jakie zdobywają promienniki podczerwieni są niezwykle wysokie, a grzanie ma miejsce przede wszystkim dzięki promieniowaniu. Promienniki ciepła nie ogrzewają powietrza, ale wszelkie przedmioty znajdujące się w ich zasięgu. Chociaż jest to szybki proces i gwarantuje naprawdę miłe ciepło (sprawdź kotły wodne) powinno się zwracać dużą uwagę na położenie przedmiotów w okolicach, ponieważ promienniki elektryczne mogą zapalić przedmiot, który leży zbyt blisko. Z tego powodu taki rodzaj grzejników powinno się najbardziej korzystnie instalować w pokojach, w których nie przebywamy (np.

Przydatny wpis? Jeśli tak sądzisz, sprawdź dodatkowe porady na rozpatrywany temat - bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (https://www.termoaparatura.com.pl/pl/article/90/czujniki_rezystancyjne).

w łazienkach). Poza tym należy dodać, że promienniki podczerwieni ogrzewają jak słońce, z tego też powodu przedmioty, na które nie świecą, zostanę zimne. O szczegółach zasady działania można przeczytać np. w tym artykule.

Promienniki ciepła są perfekcyjnym rozwiązaniem do ogrzewania sporych budowli, takich jak hale czy świątynie. Ich dużą zaletą jest to, że zaczynają działać chwilę po włączeniu i momentalnie wydzielają ciepło. Należy jednak zapamiętać, że ogrzewanie jest naturalne, w związku z czym montowanie promienników na stałe w domu może być dla nas niekomfortowe. Jeżeli jednak mamy spore powierzchnie do ogrzania jest to dobra inwestycja.
2020/07/16, 08:01:01