budowlana, projekty domów
Menu strony

De Stijl - prototyp modernizmu powraca

De Stijl – styl inspirowany twórczością Pieta Mondriana, prototyp modernizmu, dziś powraca jako obowiązujący trend wnętrzarski na sezon 2010/2011. Czerwień, żółć, czerń, niebieski oraz prostokątne kształty to cechy charakterystyczne De Stijl. Obecnie ten powracający trend opanował włoskie i hiszpańskie wnętrza. Do Polski wkrada się dopiero małymi krokami. Sklep podpowiada jak stworzyć wnętrze w klimacie De Stijl.

Podstawą do stworzenia przestrzeni, która wprowadzi w nasze wnętrza klimat niderlandzkiego stylu jest dobór przede wszystkim podstawowych kolorów: bieli, czerni, czerwieni, żółtego oraz niebieskiego. Można postawić na odcienie ścian lub tylko mebli i gadżetów. Ważne aby wnętrze miało dużo przestrzeni i było minimalistycznie urządzone.
meble i gadżety

Sklep przedstawia dwa zestawy inspirowane nurtem De Stijl. W pierwszej propozycji głównym elementem jest stół Moon marki Unicon. Minimalistyczna stylistyka, blat z naturalnej okleiny dębowej, chromowana podstawa. Do tego białe krzesło (zobacz: krzesła tapicerowane do jadalni) Diamante wykonane z akrylu, przez co jest odporne na zarysowania. Aby zachować kolorystykę De Stijl sklep proponuje dodatki w kolorach żółtym, białym i czerwonym.

Drugi zestaw to idealna propozycja do salonu lub jadalni. Głównym elementem w tym przypadku jest biały stół Iris.

Zbliżone dane opublikowano tu - więcej zobaczysz na stronie, którą także warto zobaczyć. Naturalnie jeśli ta kwestia jest dla Ciebie godna uwagi.

Do niego idealnie będzie pasował obrotowy fotel Cleo obszyty w całości ekoskórą w kolorze czerwonym. W dodatkach przeważa kolor czarny oraz bardzo proste wzornictwo. Do tego zestawu zaproponowało również włączenie kolorów – niebieskiego i żółtego.
meble i gadżety

De Stijl to minimalizm, podstawowe barwy i proste formy. Wnętrza w takim stylu nie powinny zatem zawierać zbyt wielu detali, nawet gdy są one w kolorach żółtym, czarnym, niebieskim czy czerwonym. De Stijl to przede wszystkim prostota w formie. Nurt, który już wielokrotnie był inspiracją, np. dla projektantów mody, powraca, aby zagościć w designie wnętrzarskim.
Na podstawie danych z: Avando PR
Oprawcowane przez: Avando PR
2020/11/25, 16:24:05