budowlana, projekty domów
Menu strony

Dekoracje do pokoi

Wraz z przybywającą wiosną mamy coraz to większą ochotę na transformacje w domu. Nie jesteśmy zmuszeni wykonywać dogłębnych remontów i odnawiać wszystkich pomieszczeń. Nie muszą to być drogie inwestycje pochłaniające dużo czasu i pieniędzy. Idzie poniekąd o to, żeby pojawił się w mieszkaniu jakiś akcent związany ze zbliżającą się porą roku, która pobudza wszystkich do życia.

Szablon malarski, wzrór do salonu
Ciekawym i tanim projektem mogą być szablony do ścian. Wykonane są z plastiku i przeznaczone do wielokrotnego użycia. Do malowania wzorków można wykorzystać zwyczajnej farby akrylowej ewentualnie z przeznaczeniem do szablonów. Niezwykły efekt zapewnia zastosowanie past strukturalnych, które tworzą plastyczne formy. Przed rozpoczęciem pracy powinno się oczyścić nawierzchnię ściereczką i przytwierdzić szablon do podłoża.

Dodatkowe notki

Nowe farby do odważnych aranżacji

Farby Tikkurila Optiva
Farby Tikkurila Optiva zyskały bardziej ekologiczną recepturę oraz nowe opakowania – ich kolorem przewodnim jest teraz prestiżowa czerń. Nie bez powodu. Optiva daje swoim użytkownikom same korzyści: cztery stopnie połysku do wyboru, bogatą kolorystykę oraz wysoką wydajność i siłę krycia.


Farbkę nakładamy za pomocą gąbki zważając, by nie pojawiły zacieki. Po krótkim przeschnięciu farbki wzornik odklejamy. Producenci oferują szablony malarskie przeróżnej wielkości i z bogatym wzornictwem. Mogą to być obszerne pojedyncze wzory, względnie niewielkie cykliczne detale, które można zastosować do zrobienia ramki. Szablony do ścian można wykorzystać w każdym miejscu, dobierając właściwy motyw. Odrębny wzór dobierzemy do kuchni, a inny do salonu. Można też także zastosować różne naklejki na ścianę - do kupienia na przyklejka.pro.

Nastolatek chciałby chyba bardziej współczesne wzory, w pokoju malucha zawsze sprawdzą się misie, obłoczki, motylki. W ciemnym holu stosowne będą kolorowe, śmiałe wzory. Naokoło drzwi możemy nanieść drobny kwiatowy ornament. Szablony malarskie nie służą wyłącznie do zdobienia ścian. Możemy w ten sposób odnowić starą komodę, boki łóżka, ramę lustra, potencjał ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Poznaj ten tekst (http://zawiesiawroclaw.pl/category/haki), gdyż on zapewne także Cię niezwykle zaciekawi. Przedstawia on podobną kwestię, zatem nie wahaj się i kliknij tu!

W sprzedaży są też szablony jednorazowego użytku, przeważnie to duże motywy.

malowanie
Szablon samoprzylepny nanosimy na ścianę i gąbką rozprowadzamy kolor. Jak trochę przeschnie odklejamy i cieszymy oczy ładnym efektem. Nie należy naklejać go na dopiero co pomalowane ściany, na ogół należy odczekać około 2 tygodni, żeby jednocześnie z wzornikiem nie odeszła nam farba (sprawdź farba do mebli laminowanych) ze ściany .Odnawiając tym sposobem kilka elementów (utrzymując oczywiście jeden styl) możemy nadać pomieszczeniu kompletnie innowacyjny wizerunek. Wiosną przyjemnymi dla oka będą elementy liści, przyrody, a całość utrzymana w żywych kolorach.
2021/03/02, 07:27:21