budowlana, projekty domów
Menu strony
Budowa domu
Szklane stopnie na drewnianej konstrukcji

Jak zamierzyć budowę własnego domu?

Budowa domu to niewątpliwie zadanie bardzo trudne. Wielu z nas pragnie je zrealizować, niemniej jednakże nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić, ze względu na względnie duże wymagania finansowe. W tym miejscu należałoby także nadmienić, że fakt budowy domu wymaga od nas koordynacji niesłychanie wielu aspektów, które po wielokroć mogą nas przerosnąć.
dom jednorodzinny

Co kryje w sobie cena budowy domu?

Cena budowy domu, wiadomo, uzależniona jest od wielu czynników. Projekt, materiały budowlane, pozwolenia to tylko początek góry lodowej. Później dochodzi jeszcze wykończenie, a po drodze seria nieprzewidzianych wydatków...
dom jednorodzinny

Współczesne trendy w projektowaniu domów

Współcześnie niemalże każda dziedzina życia podporządkowana jest modzie. Moda steruje naszym ubiorem, zachowaniem oraz wyglądem otoczenia. Wraz z upływem czasu zmieniają się również nasze zapatrywania na dom. Niebagatelne znaczenie ma też zasobność portfela.

Inwestor budujący nawet mały dom, zwraca uwagę na walory estetyczne przyszłego lokum. Jednym słowem chce mieszkać ładnie… i modnie...
budowa domu

Jakiego rodzaju materiały są potrzebne, aby zbudować dom z bali? Czy łatwo kupić takie materiały?

To zupełnie jasne i oczywiste, że myśląc o budowie własnego domu w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o znalezieniu konkretnych materiałów budowlanych. Znawcy przedmiotu odpowiednio o tym wiedzą i bez trudności radzą sobie z wszelkimi wyzwaniami w tej dziedzinie.
System Porotherm DRYFIX

Pustaki producenta Porotherm wypełniają wszelkie założenia jakościowe

Jeśli budujemy dom stajemy przed problemem, czy brać droższe przedmioty, który często okazują się być też wspanialsze jakościowo, czy może musimy się skupić na tych mniej kosztownych, gdyż wtenczas cała budowa zamknie się w niższej cenie.
Dom w daktylowcach

Najmodniejsze w tym sezonie kolory elewacji

Plany zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy, wydawane dla konkretnej działki zwykle nie narzucają inwestorom kolorystyki elementów elewacji. Sugerują natomiast utrzymanie ich w pastelowych barwach lub nawiązujących do kolorystyki domów znajdujących się w pobliżu.
dom

Ciekawe plany domów energooszczędnych i domów z garażem

Na rynku odkryjemy aktualnie wiele ciekawych, współczesnych oraz pomysłowych projektów domów, dlatego jeżeli chcemy się wybudować, zapewne odnajdziemy ciekawy projekt, który nas zainteresuje. Budowa domu jest poważną, a także drogą inwestycją, więc koniecznie powinniśmy podejść do tego rozważnie. Zanim wybierzemy sprecyzowany projekt domu, powinno się poznać osobiste oczekiwania, a także obejrzeć różne plany domów dostępne na rynku.

Kiedy zamierzasz rozpocząć budowę domu, zadbaj, aby ktoś udzielił ci najlepszych porad budowlanych

Zbudowanie domu jest procesem dosyć długim i niełatwym. Jest to powodowane tym, że wszystko trzeba robić niezwykle dokładnie, żeby budynek przez wiele lat utrzymał idealną kondycję oraz zapewniał korzystne warunki użytkowania. Dla większości osób budowa jest czymś całkowicie nowym, dlatego wymagają mnogich rad i wskazówek, przez co każdy etap przebiega prawidłowo.
projektowanie

Jeżeli zamierzasz rozpocząć budowę domu, musisz kupić odpowiedni projekt

Budowa swojego domu okazuje się wysoce kluczową inwestycją, jaka łączy się z dużymi wydatkami. Bardzo istotne jest, aby przed rozpoczęciem budowy być świadomym, ile może kosztować budowa domu. Często bywa tak, że budowa zostaje zamknięta, ponieważ budujący nie może podołać jej materialnie. Dlatego warto przejrzeć dane projekty domów z kosztorysem, by zyskać choć orientacyjne wskazówki, jakie fundusze będą potrzebne.
budowa domu

O czym powinno się wiedzieć planując inwestycję budowlaną?

Jeszcze do niedawna wielu ludzi budowało dom własną pracą. Należało zamówić kogoś do murowania, kilka osób do pomocy i w okresie kilku tygodni dom był postawiony. Poza tym właściciel sam dopilnowywał wszystkiego, a nierzadko również brał udział w sporej ilości prac.
1 2