budowlana, projekty domów
Menu strony
Energia
pompy ciepła

Czym się odznaczają pompy ciepła? Co o nich wiadomo? Czy pompa ciepła pobierająca energię z gruntu to odpowiedni pomysł?

Pompę ciepła stosuje się, aby ogrzać dom ciepłem zebranym z gruntu, powietrza albo zbiorników wodnych. Stosowanie pompy ciepła jest ekonomicznie uzasadnione, gdyż napędzana energią elektryczną zazwyczaj jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Ponadto, jest bardzo nowatorska, działanie jest w pełni automatyczne, nie wymaga dodatkowych wspomagaczy, jak paliwo, nie wytwarza więc spalin. W tym artykule skupimy się na jednym typie pomp - pompy ciepła gruntowe.
panele słoneczne na dachu

Innowacyjna, energia fotowoltaiczna jest współcześnie nie tylko na dłuższy dystans ekonomiczna, ale również ekologiczna.

Nie od dnia dzisiejszego wiemy, że jest możliwość pozyskać prąd z energii słonecznej. Jest to podłoże nad wyraz odnawialne i długotrwałe. Dziedzina nauki, która zajmuje się przekształcaniem światła słonecznego na energię elektryczną to fotowoltaika. Produkuje ona prąd z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
wiatraki

Najnowocześniejsze źródła energii, jak może być wykorzystana obecnie coraz popularniejsza fotowoltaika.

Ludzie cały czas borykają się z problemem energii. Kopalniane surowce powoli się kończą, dlatego też coraz chętniej zaczyna się sięgać po inne możliwości. Coraz większe znaczenie mają wodne elektrownie, które wykorzystują energię spiętrzonej wody, sporo się również stawia elektrowni na wiatr.
led w salonie

Oświetlenie LED na akumulator - funkcjonalne i użyteczne

Oświetlenie ledowe to jedno z najlepszych typów oświetleń w dotychczasowych czasach. Dzięki nowomodnej i nadzwyczaj zaawansowanej technologii oświetlenie LED jest bardzo efektywne, funkcjonalne i cechuje się nadzwyczaj dużymi parametrami elektrycznymi, ponadto wpływa na oszczędzanie energii co znacznie redukuje koszta zużycia prądu.
Oświetlenie sufitowe LED

Bez dwóch zdań żarówki ledowe dają doskonałe efekty!

Nietrudno zrozumieć tych ludzi, którzy uważają, iż należy walczyć o dużo tańszą energię. Jednakowoż byłoby fajnie, gdybyśmy w zasadzie sporo mniej uskarżali się, a trochę z większą ochotą zaczynali faktycznie coś robić. Jak w takim razie wreszcie pomniejszyć wydatki związane z energią?
oświetlona ulica

Innowacyjne oświetlenie ledowe jako oświetlenie często zakładane na ulicach.

Nie ma potrzeby być znawcą oświetlenia, żeby móc wywnioskować, że nowatorskie oświetlenie ledowe ma szansę się sprawdzić jako oświetlenie coraz częściej montowane na ulicach. Głównie bowiem idealnie oświetli ulice i pozostałe elementy, jakie godne są zauważenia. I już to powinien być przekonywujący powód do tego, aby je wybrać. Co więcej, oświetlenie to, jeśli zostanie zamontowane w centralnych punktach miasta spowoduje, że dana aglomeracja miejska będzie się korzystniej prezentować.
gaz

W jaki sposób dokonać wyboru rodzaju ocieplania domu, czyli co jest teraz modne w kwestii osłaniania czterech ścian przed zimnem?

Wielu obcokrajowców zapewne nie ma zielonego pojęcia o tym, iż w innych krajach na przykład takich jak Polska, w każdym domu stałym elementem jest kaloryfer, piec, kominek, czy jakiekolwiek inne źródło energii cieplnej. Dzieje się tak dlatego, że mieszkaniec gorącego Egiptu, czy zawsze oświetlonej promieniami słońca Turcji, nigdy nie zetknął się z tak mroźnymi temperaturami. Jednak my nie mamy możliwości zanegowania takiej sytuacji i musimy dokonać wyboru jak ocieplimy swój dom.
Kolektor

Kolektory słoneczne łódź może nam zaoferować

Korzystamy z alternatywnych sposobów zasilania
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że możemy korzystać z alternatywnych sposobu zasilania, które pozwolą nam na znaczne zmniejszenie wydatków na rachunki za prąd. Dlatego właśnie tak wielkim zainteresowaniem raduje się pozyskiwanie energii słonecznej oraz przetwarzanie jej na energię zasilającą nasze sprzęty.
Kolektory słoneczne

Nowoczesne rozwiązania proekologiczne. Co robić, by dom jednorodzinny był przyjazny dla środowiska?

Każdego miesiąca dowiadujemy się o stworzeniu kolejnych nowoczesnych rozwiązań w zróżnicowanych dziedzinach życia, zwłaszcza w inżynierii budowlanej i oczywiście komputerowej, czy w branży farmaceutycznej. Obszarem, który determinuje zachodzące przemiany jest w większym stopniu ekologia, która nakazuje poszukiwanie takich rozwiązań, jakie poprawiają kondycję naszego środowiska.
lampa sufitowa

Lampy sufitowe powinny być dobrane do pomieszczenia

Zanim zakupimy lampy do danego pokoju, powinniśmy powiedzieć, w jakim stylu pragniemy je zaaranżować i jaka okazuje się być jego wielkość. Tylko wówczas będziemy mieli szansę właściwie dobrać lampy sufitowe...,
1 2 3