budowlana, projekty domów
Menu strony
Farby
pokój dziecięcy

Wnętrza w kolorach natury

Wśród stonowanych zieleni, brązów, pastelowych, spokojnych odcieni różu, można odnaleźć klimat przyjazny budowaniu ciepłej, domowej atmosfery, otoczenie bliskie trwałym rodzinnym wartościom, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Wprowadzenie bladych błękitów i fioletów, inspirowanych przejrzystym powietrzem, wodą, kolorystyką polnych kwiatów, idealnie podkreśla ciepłą tonację drewna...
Materiał budowlany

Jednym z najczęściej używanych izolacyjnych materiałów jest wełna mineralna

Jej popularność jest porównywalna z izolacją styropianową, ale może być odrobinę droższa w zakupie. Będzie to rekompensować doskonałą izolacją dźwiękową, a oprócz tego świetną odpornością na ogień. Dzięki tym zaletom jest ona bardzo chętnie używana przez osoby stawiające domy jednorodzinne, pomimo faktu że należy za nią trochę więcej zapłacić.
malowanie

Dekoracje do pokoi

Wraz z nadchodzącą wiosną mamy coraz to większą chęć na zmiany w domu. Nie musimy wykonywać dogłębnych renowacji i malować wszystkich pomieszczeń. Nie muszą to być drogie inwestycje pochłaniające wiele czasu i pieniędzy. Idzie właściwie o to, aby pojawił się w mieszkaniu jakikolwiek akcent powiązany z nadchodzącą wiosną, która budzi wszystkich do życia.
Farby Tikkurila Optiva

Nowe farby do odważnych aranżacji

Farby Tikkurila Optiva zyskały bardziej ekologiczną recepturę oraz nowe opakowania – ich kolorem przewodnim jest teraz prestiżowa czerń. Nie bez powodu. Optiva daje swoim użytkownikom same korzyści: cztery stopnie połysku do wyboru, bogatą kolorystykę oraz wysoką wydajność i siłę krycia.
farba elewacyjna

Samoczyszczące się elewacje

Prace ociepleniowe to doskonała okazja do odświeżenia fasady budynku. Aby inwestycja mogła procentować przez długie lata, należy zastosować kompletny i profesjonalny system Tytan EOS Samoczyszczący.
farby

Farba z nanocząsteczek

Nowością na polskim rynku materiałów budowlanych są produkty, do wytwarzania których, wykorzystywana jest nanotechnologia. Ta nowatorska technologia zastosowana przy produkcji materiałów budowlanych, polega na modyfikacji ich mikrostruktury na poziomie nanometrycznym (od 0,1 do 100 nanometrów) czyli na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. Poza wykorzystaniem jej w telekomunikacji czy informatyce - daje ona spore możliwości również podczas produkcji farb i tynków.
Farby elewacyjne Tikkurila

Farba wieńcząca dzieło

Co zrobić aby nasz dom przez wiele lat wyglądał świeżo i atrakcyjnie? Wystarczy dobrać odpowiednią farbę do podłoża. Proste? Jednak nie do końca.
Fasady maluje się raz na kilka lat i jest to kosztowna inwestycja, dlatego jeśli już malujemy to wyłącznie produktami o wysokiej jakości, które na długo zapewnią estetyczny wygląd budynku.
farby

Wiejski urok ścian z marką Dekoral i Sigma

Polska wieś urzeka. Wspaniałe krajobrazy równo zasianych pól, zapach świeżego chleba i znajome „kukuryku” o świcie, każdemu z nas przypominają szczęśliwe wakacje u babci na wsi lub chociaż weekend u znajomych za miastem...
Lepszy nastrój domowników

10 pomysłów jak lepiej mieszkać

Termo Organika najcieplejsza firma w Polsce rekomenduje działania, których realizacja poprawi funkcjonowanie Twojego domu. Cześć z nich to proste do realizacji pomysły, a cześć jak np.: termomodernizacja to opłacalne inwestycje na lata zapewniające znaczne oszczędności.
dach

O korzyściach wynikających z przykrywania dachów blachodachówką, czyli kilka słów o współczesnym ojczystym budownictwie

Kiedyś swoje triumfy święciła dachówka. Nawet te wykonane przed stuleciem służą aż po dzień dzisiejszy. Chociaż bywają już solidnie nadgryzione zębem czasu - niektóre egzemplarze mogą być zdeformowane, to jednak nie każdym przypadku są wymieniane na nowe. Przyczyna takiej sytuacji bywa całkiem prosta - koszt kupna nowej karpiówki, szczególnie w przypadku konieczności pokrycia wielkiej powierzchni dachu, jest bardzo wysoki. Z tej przyczyny właściciele domów wolnostojących decydują się na kupno blachy.
1 2