budowlana, projekty domów
Menu strony
Prawo budowlane
budowa

W jakim celu przeprowadza się badania twardości budynku?

Budynek, czy to rodzinny, czy komercyjny, musi spełniać określone wyznaczniki bezpieczeństwa. W momencie, gdy wystąpią zauważalne uszkodzenia konstrukcji, albo gdy planujemy go rozbudować, trzeba podjąć pewne kroki, wymagane przez zapisy prawa budowlanego.
budowa

Przepisy na których mają obowiązek znać się ludzie posiadający firmy budowlane

Posiadanie spółki prosperującej w budowlance wymaga nie tylko przyjęcia do pracy kompetentnych robotników oraz posiadania najwyższej wartości użytkowej maszyn, żeby we własnej dyscyplinie mieć szansę czuć się bezpiecznie. Otóż, równie ważne jest to, by znać wyjątkowo dobrze każde normy prawne, jakie powiązane są z prawem budowlanym.
dachy

Odśnieżanie dachów

Obowiązek odśnieżania dachów należy do właściciela lub zarządcy budynku. Artykuł 61 pkt. 2 Prawa Budowlanego* nakazuje zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych i niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający śnieg. Mokry śnieg stanowi największe obciążenie. Podczas topnienia, warstwa o powierzchni 1 m kw. i grubości 15 cm może ważyć nawet 50 kg.
boisko

Orliki z podciętymi skrzydłami

Raport Najwyższej Izby Kontroli na temat Orlików nie nastraja optymistycznie. Wiele ze zbudowanych obiektów ma wady projektowe i wykonawcze. Lekceważenie prawa budowlanego, oszczędność na materiałach i nieprawidłowe gospodarowanie obiektem to zaledwie kilka z przyczyn takiego stanu rzeczy.
budowa

Zbadanie gruntu przed wybudowaniem domu to coś niezbędnego. Ta czynność powinna być obowiązkowa

Faktem jest że nie możemy dobrze wykonać fundamentów, jeżeli nie jest przetestowany grunt, na którym chcemy coś budować.