budowlana, projekty domów
Menu strony
Temperatura
termoizolacja

Maty termoizolacyjne – odpowiedź na to jak odpowiednio zatroszczyć się o izolację od mrozów w naszym mieszkaniu?

Zima jest bez wątpienia okresem czasu, który dla sporej ilości z nas jest wyczekiwany przez cały rok, a dla pozostałych jest to bardzo często czas, który pragniemy, żeby możliwie szybko się skończył. Wynika to po pierwsze z tego, że wtenczas temperatury są stosunkowo niskie. Z tego powodu niezwykle dużo osób preferuje wówczas pozostanie w domu. Mróz skutecznie odstrasza bardzo duże rzesze osób, które pragną z jednej strony uniknąć chorób, a z drugiej strony źle znoszą zazwyczaj ujemne temperatury.
butle z gazem

Rodzaje paliw służące do ogrzewania pomieszczeń w mieszkaniu. Które rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla przeciętnego Kowalskiego?

Wszyscy ludzie winni mieć świadomość istnienia terminu „komfort cieplny człowieka”. Jest to dość interesujące zagadnienie, które dotyka wszystkich ludzi we współczesnym świecie. Większość z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że istota ludzka funkcjonuje wyłącznie w określonej temperaturze. Jesteśmy istotami ciepłolubnymi, co znaczy, że nie dalibyśmy sobie rady w warunkach, gdzie cały czas występuje silny mróz.
pompa

Jak prezentuje się kwestia finansowa w odniesieniu do pompy ciepła? Czy są one opłacalne? Od czego jest to uzależnione?

Czy wiesz jak wiele jesteś w stanie zaoszczędzić wymieniając kocioł na pompę ciepła?Jak jednak chcesz rzeczywiście tak postąpić musisz mieć na uwadze, że wiele zależy od współczynnika COP. Jest to stosunek ilości energii dostarczanej do instalacji grzewczej w skraplaczu pompy do tego, jak dużo pobierze ona energii elektrycznej. Nie do końca jasne? W tej okoliczności, zapraszam do lektury.
Grzejnik

W jaki sposób zapewnić sobie korzystny nastrój w czterech ścianach?

Większość dni w ciągu roku i w czasie naszego życia przebywamy wewnątrz bloków. Stosunek ten zależy oczywiście od istoty pracy, jednakże możemy przyjąć że stanowi to niemały procent i bardzo ważne jest by nie wpływało to negatywnie na na zdrowie. Nie zdajemy sobie często sprawy ile czynników oraz parametrów powietrza oddziałuje na nas.
klimatyzator

Nadchodzą gorące dni, sprawdź czy twoja klimatyzacja na pewno odpowiednio działa

Gdy przychodzą gorące dni, spędzanie czasu w zamkniętych pomieszczeniach może robić się wyjątkowo trudne. Zastałe oraz duszne powietrze czyni, że komfort przebywania w danym pomieszczeniu znacząco się obniża. Żeby poprawić warunki przebywania w zamkniętych przestrzeniach takich, jak gabinety, obiekty usługowe, firmy produkcyjne czy obiekty handlowe stosuje się klimatyzację.
klimatyzotor

Klimatyzacja od różnych firm

W czasie gorących dni marzymy o chłodzie, w zimniejsze wieczory chcemy, by było nam ciepło. Człowiekowi ciężko dogodzić. Jednak takie urządzenie jak klimatyzator zadowala każdego. Klimatyzatory, chociaż bardzo często kojarzą nam się, jako urządzenia obniżające temperaturę, w zimne dni działają tak, że utrzymywana jest odpowiednia temperatura w mieszkaniu. Tak, więc warto zainwestować w klimatyzację. Poza tym klimatyzatory dbają o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu, a to niezmiernie istotne. Jeżeli powietrze jest za suche ciężko nam pracować, a jeśli jest zbyt wilgotno, wtedy nasze sprzęty mogą łatwiej się psuć, chodzi o elektronikę.
budowanie domu

Ogrzewanie domu – które wybrać do naszego miejsca zamieszkania?

Ogrzewanie jest czymś niezrównanie istotnym w każdym domu. Już w takim razie na etapie planowania budowy oraz wybierania projektów zdecydowanie dobrze o tym pomyśleć. Przecież klimat, w którym żyjemy, nie jest niestety nazbyt przyjazny. Latem może być naprawdę upalnie, tak bardzo, że niekiedy uniemożliwia nam to wręcz normalne egzystowanie, a zimą za to zupełnie na odwrót – niejednokrotnie termometry pokazują wartości dużo niższe od zera.
łazienka

Kilka podstawowych informacji o grzejnikach łazienkowych, w jaki sposób powinno się je dobierać i w jakich miejscach najlepiej je kupować.

Grzejniki łazienkowe są ważnym elementem wyposażenia tych właśnie pomieszczeń. Pełnią one tak naprawdę podwójną rolę, ponieważ oprócz tego, że służą do ogrzewania, to jeszcze stanowią doskonałą suszarkę na ręczniki i pranie. Stąd też wynika ich bardzo charakterystyczna budowa, odmienna od grzejników stosowanych w reszcie pomieszczeń. Grzejniki łazienkowe najczęściej składają się z dwóch pionowych rur, nazywanych także kolektorami, oraz kilkunastu rurek poziomych, na których rozłożyć właśnie można pranie.
kominy przemysłowe

W jaki sposób zapewnić ciepło w warsztacie?

duża część z nas szczególnie dobrze wie, że nieustannie przybliżająca się do nas zima jest jedną z pór roku, za jaką szczególnie nie przepadamy. Za taki stan spraw z pewnością odpowiadają stosunkowo niskie temperatury, jakie nie są normalnymi dla naszych organizmów. Nadmierne wyziębnięcie może w wielu wypadkach powodować choroby, których pragnęlibyśmy uniknąć.
Pompa ciepła

Pompa ciepła - na co zwrócić uwagę podczas wyboru wariantu dla siebie?

Fizycznie pompy ciepła rozmaitych fabrykantów nie różnią się wybitnie. Ich fundamentalne parametry definiuje agregat sprężarkowy, który jest bardzo ważny. A jednak warto wyraźnie sprecyzować nasze potrzeby i dokładnie zestawić produkty oferowane przez pojedyncze firmy.
1 2