budowlana, projekty domów
Menu strony
Nieruchomości
osusacz przemysłowy

Typowe problemy z wilgotnością poszczególnych budynków

Wilgotność może być niezwykle poważnym problemem jeśli chodzi o stan nieruchomości, dlatego nic dziwnego, że na krajowym rynku funkcjonuje niemało firm zajmujących się osuszaniem murów. Ich działalność jest znakomitym rozwiązaniem na wyczuwalnie wilgotne konstrukcje budynków.
budowa

W jakim celu przeprowadza się badania twardości budynku?

Budynek, czy to prywatny, czy komercyjny, musi spełniać konkretne wymogi bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy pojawią się zauważalne uszkodzenia budynku, albo kiedy chcemy go zmodernizować, należy podjąć pewne kroki, wymagane przez przepisy prawa budowlanego.
domy typu bliźniak

Bliźniaki, które powstają znacznie częściej w większych aglomeracjach miejskich.

W branży nieruchomości, w każdym sezonie jest okazja spostrzec trendy, które właśnie w konkretnym momencie są najchętniej wybierane. Dla przykładu, w chwili obecnej niemałą popularnością cieszą się bliźniaki, które powstają znacznie częściej w większych aglomeracjach miejskich.
dom

Projekty domów - warto wybrać się do specjalisty po gotowy koncept?

Dzisiejsze realia przekonują, iż zakup nieruchomości bywa dość ryzykowny, jednak bywa to także jedna z najmądrzejszych lokat na życie. Gro osób porywa się na zakup nieruchomości, która jest już gotowa do odbioru.
wnętrze wystylizowane przez architektów wrocław

W jaki sposób przygotować cztery kąty pod sprzedaż oraz najem

W trakcie przygotowania mieszkanka do sprzedaży, wynajmu częstokroć popełnianym błędem bywa gruntowny i ogromnie kosztowny remont. Równie często zdarza się także sytuacja z przeciwległego bieguna. Zbywcy i dzierżawiący właściciele nie wkładają najmniejszego wysiłku w przyszykowanie mieszkanka. Obydwie sytuacje nie dosyć, że wydłużają czas znalezienia nabywcy czy wynajemcy to wytwarzają zbyteczne koszta.
mieszkanie wrocław

Najlepsze miasto dla studentów, czyli - mieszkanie wrocław.

We Wrocławiu, czyli czwartego co do ilości obywateli miasto w naszym kraju, jednego z bardziej olśniewających miast dla studiujących. Wynika tak z licznej listy ofert mieszkań specjalnie przygotowanych dla osób studiujących.
apartamenty

Osiedle apartamentowców blisko natury

Miasto. Masa. Maszyna – teraz to już codzienność. Pęd życia i potrzeby współczesnego społeczeństwa wpływają na daleko idące zmiany w zabudowie miast. Stają się one tłoczne, na każdym kroku wyrastają coraz to nowsze budynki...
Brama kuta

O jakich detalach jesteśmy zobowiązani pamiętać stawiając dom?

Powszechnie wiadomo, że posiadanie prywatnego domu to niewątpliwie pragnienie każdego z nas. Jest to w pewnej mierze nasz wyraźny przejaw życiowej samodzielności, do której nieustannie zmierzamy.
Widok na Gdańsk

Gustowna i tania nieruchomość.

Obecnie rozpoczął się dla sprzedawców nieruchomości trudny okres. Zakończony właśnie projekt Rodzina na Swoim i niesprecyzowany termin wejścia w życie Mieszkania dla młodych, opóźnia znacząco handel nieruchomościami. Deweloperzy muszą lepiej skalkulować w którym miejscu i z jaką możliwością zysku powinni lokować kapitał. Niektóre miejsca jak na Pogórzu Zachodniobeskidzkim nie narzekają na brak chętnych do zakupu.
nieruchomość na sprzedaż

Gospodarowanie nieruchomościami we Wrocławiu - co powinno się dowiedzieć?

Ludziom się zdaje, że na prawie zna się niewiele osób. Ale rzeczywistość jest taka, że jeżeli chce się działać w różnych dziedzinach życia to trzeba znać się na prawie. Oczywiście możemy sobie powiedzieć, że bez tego da się np. zarządzać nieruchomościami, ale należy również wtedy przyjąć, że będzie to raczej wtaczanie syzyfowego głazu niż praca dająca obfite plony.