budowlana, projekty domów
Menu strony
Praca

Jakie środki zastosować by ochronić zdrowie podczas pracy?

Każdy z nas znakomicie wie, że praca jest naszym obowiązkiem. Nie sposób na nieszczęście jest porządnie funkcjonować w warunkach naszego kraju bez znacznego zaplecza pieniężnego.
drzwi

Poważne grzechy i małe grzeszki gospodarzy domu, czyli jak urządzić pokoje, żeby później się nie wstydzić

Generalny remont domu bądź urządzanie budynku wzniesionego przed paroma miesiącami to tak absorbujące zajęcie, że można dosyć szybko zapomnieć o mniej oczywistych detalach. Zdarza się też, że pochłonięci i malowaniem, i sprzątaniem, i sprawdzaniem pracy robotników gospodarze wcale nie pamiętają o tym, aby odpowiednio dobrać firany do koloru ścian pokoju dziennego. Pośpiech oczywiście nie bywa dobrym doradcą, lecz w obecnych czasach, póki co, wolnego czasu na zastanowienie mamy coraz mniej.
agregaty

Agregaty wytwarzające prąd - a więc, przenośny sprzęt do wytwarzania prądu

Wynalezienie prądu bywa jedną z najwspanialszych rzeczy jakie zrobiliśmy w dziejach naszego własnego istnienia, która to jeśli w dobry sposób pomyśleć, bywa równoznaczna z wynalezieniem poprzez prehistorycznego człowieka kółka.
Rolety do okien dachowych fivaro

Nowoczesne osłony okna

Dom to własna oaza spokoju. To miejsce, do którego wracamy po wykańczającym dniu w pracy, aby dobrze zrelaksować się i nacieszyć się z możliwości swobodnego poruszania się po domu. Podczas gdy mamy zamiar się odciąć od całego świata, zazwyczaj używamy zasłon. Jeszcze do niedawna w każdym polskim oknie powiewała śnieżnobiała firanka lub pstrokata zasłona. To był znak, że ten dom ma najemców, którzy o niego dbają. Mimo wszystko okna są bardzo istotne. Dostarczają nam potrzebnego światła słonecznego, pomagają nam w kontakcie ze światem. Ale w każdej chwili mamy możliwość pozasłaniać okiennice.
blacha aluminiowa

Zbuduj z nami domek - nietuzinkowy projekt na wykończenie działki

Każdy posiadacz ogródka działkowego chciałby wybudować na własnym terenie altankę, w jakiej zdołałby odpoczywać z bliskimi albo chociaż złożyć do niej wykorzystywane w tym miejscu narzędzia.
geodeta

Z jakich powodów dobrze jest zostać geodetą?

Problem braku konkretnych kompetencji wśród świeżo upieczonych absolwentów jest jednym z najczęściej dyskutowanych problemów mijającego czasu. Na pierwszy ogień krytyki wystawiani są najczęściej studenci kierunków humanistycznych, takich jak socjologia czy psychologia. Zarzuca im się brak fachowości, ogólnikowe nastawienie do pracy, czasem nawet… bierność.
tynk dekoracyjny

Na budowie: tynki, ściany i podłogi

Każdą budowę domu poprzedza dobrze przygotowany projekt domu.
Tynki cienkowarstwowe

Tynki, podłogi, ściany - radzimy jakie wybrać

Każdy, poszukujący koncepcji na swój wymarzony projekt domu, znajdzie coś dla siebie.
mieszkanie

Jeden z najważniejszych celów w życiu to żyć w interesującym miejscu. Jak to osiągnąć?

Niektóre rzeczy pozostają niezmienne, tak samo jak poszczególne plany na życie. Spośród nich z pewnością można wymienić te dotyczące każdego z nas, a więc normalne, dostatnie życie, najlepiej bez większych kłopotów i dramatów. W takim swoistym „zestawie” na życie niezbędne są więc pozostałe wytyczne, jak zdrowa rodzina, zadowolenie z pracy i odpowiednie miejsce do życia. Jak to wszystko osiągnąć? Nie ma prostej odpowiedzi, nie istnieje coś takiego, jak sposób na dobre życie. Mimo to, do wielu rzeczy jesteśmy w stanie się znacząco przybliżyć, gdy przykładowo wybierzemy właściwie – lokalizację i miejsce do życia.
Warsztat, narzędzia

W jaki sposób należy wyposażyć własny warsztat?

Wyekwipowanie własnego domu jest wyzwaniem wymagającym, zarówno naszego czasu jak i sporej dawki pieniędzy. Często niezbędna jest nam też odpowiednia wyobraźnia oraz zmysł przestrzenny. Są to nazwane cechy, których nie jesteśmy sobie w stanie wygenerować, są one bowiem w pewnym sensie nabyte.
1 2 3 4