budowlana, projekty domów
Menu strony
Mieszkania
dom - zbliżenie

Program „Mieszkanie dla młodych” w pytaniach i odpowiedziach

Program rządowy MdM ma pomóc młodym Polakom zakupić pierwsze własne mieszkanko czy własny dom jednorodzinny.


Program „Mieszkanie dla młodych” w pytaniach i odpowiedziach

W programie założono kilka metod udzielenia owej pomocy: 2 rodzaje wsparcia finansowego dla ludzi, którzy zamierzają zaciągnąć zadłużenie na zakup pierwszego domu - dopłatę do wkładu własnego a także spłatę części kredytu, jak też pomoc dla tych, którzy pobudują dla siebie pierwszy dom jednorodzinny bądź rozbudują istniejący domek (czy jego część) po czym uzyskają w ten sposób mieszkanie – w formie zwrotu części wydatków na materiały budowlane.
nowe mieszkania we wrocławiu

Jakimi rzeczami kierujemy się przy wyborze lokalizacji mieszkania? Co decyduje o naszym wyborze?

Gdzie kupić nowe lokum? To czasem jest dylematem, ponieważ mając świadomość, że decydujemy na wiele lat, chcemy wybrać dobrze. Jakie rzeczy z reguły bierzemy pod uwagę?


Część

Skąd pozyskać granit do detalów wykończeniowych w naszym mieszkaniu?

Odnowa naszego mieszkania to bez wątpienia bardzo skomplikowane zadanie, z którym musimy się pewnego razu zmierzyć. Upływający codziennie czas jest bowiem bezwzględny.
mieszkania

Na co wypada zwrócić uwagę w czasie zakupu nowego mieszkania?

Dużo z nas marzy o zakupie nowego, pięknego mieszkania. Przeprowadzka do nowego miejsca bez wątpliwości wiąże się z mnóstwem pozytywnych emocji, w szczególności jeśli znaleźliśmy nasze wymarzone mieszkanie. Chociaż podczas kupowania nowego mieszkania od dewelopera trzeba zwrócić uwagę na kilka ogromnie ważkich rzeczy. Jakich?
Dom czy mieszkanie za milion

Trzebnicka baza propozycji a mieszkania do kupienia

Wybierając aktualnie specjalistów, których najważniejszym zadaniem będzie wybranie idealnego, spełniającego rozmaite nasze wymogi mieszkania, trzeba kierować się szczególnie ich doświadczeniem.
aranżacja wnętrz

Z jakich powodów powinno się poznać podstawowe reguły urządzania wnętrz, jakimi technikami powiększyć optycznie małe pomieszczenie

Każdy, kto zabiera się za urządzanie własnego mieszkania czy domu, w pewnym sensie zostaje architektem wnętrz. Wprawdzie jedynie swoich, lecz nie zmienia to faktu, że zrobienie całości tak, żeby chociaż właścicielowi mogło się podobać, wymaga sporego zaangażowania i pracy. Niektóre osoby stawiają na praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, zupełnie nie przejmując się wyglądem, z kolei inne zwracają uwagę na każdy, najmniejszy nawet drobiazg.
okno

Ozdoby wiszące możemy zawiesić w przeróżnych miejscach

Czasami dzieje się tak, że chcemy szybko i niedrogo przemienić wygląd pokoju, lecz nie niezbyt rozumiemy, co mamy zrobić. Dlatego coraz częściej w marketach mamy szansę zakupić ozdoby wiszące, które możemy zamontować w dowolnym miejscu. Niektórzy przyklejają je na okna, kolejni świetne miejsce upatrują na żyrandolu, a jeszcze inni zawieszają je przy drzwiach. Takie ozdoby są doszlifowane w każdym drobiazgu, powieszone wspaniale się układają przez co posiadamy świadomość, że samodzielnie nie będą nam się okręcały, a dodatkowo w każdej chwili możemy je ściągnąć i zawiesić w inne miejsce. Co więcej mogą być wykonane z plastiku, drewna, lub filcu, dzięki czemu łatwo będzie nam je dobrać odpowiednio do aranżacji naszego pokoju.
kuchnia

Znaleźć cztery kąty w stolicy

Wilanów jest znany z tego, że wiele osób chciałoby tam zamieszkać. Ale wielu ludzi twierdzi, że koszty są tam za wysokie. Jednak, jeżeli naprawdę sprawdziliby koszt czy to mieszkania do wynajęcia czy też tych, które są w ogłoszeniach na sprzedaż to zrozumieliby, że ceny są takie jak wszędzie.
wizualizacja wnętrza

Dlaczego warto się zdecydować na usługi dekoratora wnętrz, jak duże mogą być z tego korzyści dla inwestorów

Całkiem sporo ludzi w czasie urządzania swojego domu czy mieszkania zaczyna się zastanawiać, czy nie zatrudnić do tego dekoratora wnętrz. Jednak nadal niewielka część tych zastanawiających będzie się na to decydować, pozostali uznają to za nikomu niepotrzebny zbytek. Mając takie założenie, że cóż trudnego będzie w wykończeniu pomieszczeń domowych nawet nie zastanowią się nad tym, jak duże może to przynieść plusy.
remont mieszkania

Przy remoncie mieszkania lub przy budowie domu potrzebujemy tych rzeczy

Każdy zdaje sobie sprawę jak istotne są okna w domach. Chcemy by po pierwsze były we właściwy sposób rozmieszczone, a po drugie chcemy, by dobrze się prezentowały. Wybór okien nie jest w rzeczywistości taki prosty. należy pomyśleć czy framugi mają być białe czy może chcemy, żeby wszystko było wykończone w drewnie. Trzeba bardzo wiele rzeczy wziąć pod uwagę. Dlatego naprawdę dobrze przejrzeć ofertę firmy Velux. Czemu? Otóż okna dachowe velux, to wysoka jakość i spory wybór.