budowlana, projekty domów
Menu strony
Domy jednorodzinne
Materiał budowlany

Jednym z najczęściej używanych izolacyjnych materiałów jest wełna mineralna

Jej popularność jest porównywalna z izolacją styropianową, ale może być odrobinę droższa w zakupie. Będzie to rekompensować doskonałą izolacją dźwiękową, a oprócz tego świetną odpornością na ogień. Dzięki tym zaletom jest ona bardzo chętnie używana przez osoby stawiające domy jednorodzinne, pomimo faktu że należy za nią trochę więcej zapłacić.
Projekt domu

Ciekawe pomysły niedużych domów

Domki jednorodzinne posiadają niemało wartości, których pozbawione jest mieszkanie w bloku. Są dużo bardziej spersonalizowane, oprócz tego zamieszkując w nich, mamy poczucie autonomii. Perspektywa samodzielnej konstrukcji domu jest z pewnością nęcąca, szczególnie że na runku dostępne są ładne projekty domów jednorodzinnych z garażem.
farba elewacyjna

Samoczyszczące się elewacje

Prace ociepleniowe to doskonała okazja do odświeżenia fasady budynku. Aby inwestycja mogła procentować przez długie lata, należy zastosować kompletny i profesjonalny system Tytan EOS Samoczyszczący.
apartamenty

Osiedle apartamentowców blisko natury

Miasto. Masa. Maszyna – teraz to już codzienność. Pęd życia i potrzeby współczesnego społeczeństwa wpływają na daleko idące zmiany w zabudowie miast. Stają się one tłoczne, na każdym kroku wyrastają coraz to nowsze budynki...
Dom w daktylowcach

Najmodniejsze w tym sezonie kolory elewacji

Plany zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy, wydawane dla konkretnej działki zwykle nie narzucają inwestorom kolorystyki elementów elewacji. Sugerują natomiast utrzymanie ich w pastelowych barwach lub nawiązujących do kolorystyki domów znajdujących się w pobliżu.
Siding

Sucha elewacja czyli okładziny ścienne

Elewacja stanowi wizytówkę domu, której poświęca się dużo uwagi. Obecnie jedną z metod wykończenia ścian zewnętrznych jest metoda sucha. Charakteryzuje się ona szybszym prowadzeniem prac oraz brakiem oczekiwania na wyschnięcie zaprawy czy kleju. Dodatkowo umożliwia także prowadzenie prac nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje.
Dom energooszczędny z SILKI w Poznaniu

Nowoczesne i energooszczędne domy

Na rynku funkcjonuje błędny stereotyp, mówiący o tym, że silikaty to materiał ciężki i zimny. Tymczasem bloki wapienno-piaskowe można z powodzeniem stosować w standardach budownictwa energooszczędnego, a nawet pasywnego. SILKA to doskonały materiał także dla budownictwa jednorodzinnego.
nowy dom

Współczesne projekty niewielkich domów

Małe domy wcale nie muszą być gorsze od tych wielkich. Pomimo tego, że metraż małych domów jest rzecz jasna mniejszy, to na rynku znajdziemy ogromnie niemało interesujących, nowomodnych projektów małych domów, które bezsprzecznie spełnią nasze oczekiwania.
dom jednorodzinny

Poszczególne plany domów nowoczesnych

Niewielkie domy jednorodzinne nie muszą być gorsze od tych wielkich. Mimo tego, iż metraż małych domów jest naturalnie mniejszy, to na rynku znajdziemy niezmiernie dużo intrygujących, dzisiejszych projektów małych domów, które naturalnie spełnią nasze oczekiwania.
nowy dom

Nowoczesne projekty małych domów

Małe domy jednorodzinne nie muszą być gorsze od tych wielkich. Pomimo tego, iż metraż małych domów jest oczywiście mniejszy, to na rynku odszukamy niesłychanie mnóstwo ciekawych, nowoczesnych projektów małych domów, jakie niewątpliwie spełnią nasze oczekiwania.