budowlana, projekty domów
Menu strony
Podłogi
płytki wielkoformatowe

Jakiego typu podłoga będzie najbardziej dobrana dla naszych wymagań? Na co zwracać uwagę, co podpowiadają eksperci?

Na polskim rynku mamy obecnie do wyboru kilka rodzajów podłóg. Najbardziej popularne to np. deska podłogowa, parkiet oraz panele drewniane. Inną grupą podłóg są takie rodzaje, jak podłoga szwedzka, płytki ceramiczne, podłogi z kamienia lub betonu. Każdy z tych podanych typów podłogi ma swoje wady i zalety jednocześnie w położeniu jak i utrzymaniu.
okna

W jaki sposób ozdobić okno w pomieszczeniu kuchennym?

Ozdobę okienka w kuchni warto przede wszystkim dopasować do jego wielkości oraz tego, jak okienny otwór jest usytuowany. Okna, które górują ponad kuchennymi blatami lubią krótkie zasłonki upięte po obydwu bokach.
Wykładziny dywanowe

Miękko pod stopami czyli jak dobrać idealną wykładzinę

Bogata kolorystyka, różnorodne wzornictwo oraz łatwość układania sprawiają, że wykładziny dywanowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ponadto wykładziny chronią pomieszczenia przed hałasem, są sprężyste i niezbyt drogie. Ich głównym mankamentem natomiast jest bardzo mała odporność na wilgoć, jak również możliwość wystąpienia u domowników reakcji alergicznej na niektóre materiały.
szlifowanie betonu warszawa

Chociaż od lat znany i wykorzystywany, aktualnie odsłania przed nami zupełnie inną twarz

O czym mowa w tym momencie? To jasne o betonie, jednym z najbardziej popularnych materiałów w budownictwie.


Chociaż od lat znany i wykorzystywany, aktualnie odsłania przed nami zupełnie inną twarz

Stosowany przez lata szczególnie do wylewania na podłogi, aktualnie prezentuje nam całkowicie inne oblicze udowadniając, że nie jest przeznaczony wyłącznie do tego, by po nim chodzić.

Podłoga jasna czy ciemna?

Aranżując przestrzeń staramy się, aby wszystkie jej elementy współgrały ze sobą oraz tworzyły wcześniej przemyślany klimat, odpowiadający funkcji danego pomieszczenia. Duży wpływ mają na to odpowiednio dobrane barwy ścian, mebli, dodatków, ale również podłóg. Dlatego wybierając panele do naszego mieszkania pamiętajmy o tym, że nawet mała różnica w odcieniu podłogi może znacznie zmienić charakter wybranego wnętrza...
Kolorowe panele podłogowe

Jak zachować piękny wygląd drewnianej podłogi

Naturalne podłogi drewniane nadają wnętrzu niezaprzeczalnego uroku. W celu zachowania ich pięknego wyglądu i przedłużenia żywotności, trzeba jednak dbać o utrzymanie czystości, właściwą pielęgnację i konserwację drewnianej powierzchni. Dla ochrony przed działaniem piasku, wody i soli, warto ułożyć specjalne maty przed wejściem do domu. Środki do pielęgnacji należy dobierać w zależności od rodzaju powierzchni; inne preparaty stosuje się do podłóg olejowanych, inne natomiast do powierzchni lakierowanych.
Panele podłogowe Orzech Baltimore z kolekcji Trend marki Classen

Samodzielne aranżacje podłóg i drzwi

Od dziś samodzielnie i precyzyjnie ułożyć podłogę może niemal każdy. Wyboru właściwych drzwi i paneli także dokonamy z łatwością. Jak to możliwe?...
aranżacja wnętrz

Jakie są najważniejsze cechy właściwie urządzonego wnętrza, jak zabrać się za ten temat

Wiele osób w czasie urządzania swojego mieszkania wybiera całkowicie przypadkowe płytki, meble i wyposażenie, wcale się nie przejmując jaka będzie później funkcjonalność takiego wnętrza. O ile jeśli się ma większe mieszkanie może aż takiego kłopotu nie będzie, bo zmieści się tam wszystko, to jeżeli tych metrów do użytku zbyt dużo nie będzie, to należy powalczyć o każdy fragment podłogi. I wtedy przypadkowe zakupy, bez wcześniejszego przemyślenia zakończyć się mogą tym, że wnętrze będzie po prostu mało praktyczne i wygodne.
lampy owadobójcze

Jak wyekwipować toaletę publiczną?

Oprzyrządowanie w łazienkach publicznych, z uwagi na dużą intensywność ruchu, narażone jest na ryzyko losowego czy umyślnego uszkodzenia. Stąd powinno ono znamionować się wyjątkową wytrzymałością.
sprzątanie

Jakiego typu nowoczesne surowce dobrze jest użyć w aranżacji wnętrza domu? Kilka ciekawych przykładów

Dzisiaj mamy bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie różnych surowców do aranżowania wnętrz. W ten sposób możemy stworzyć bardzo piękną oraz jedyną w swoim rodzaju przestrzeń.


Jakiego typu nowoczesne surowce dobrze jest użyć w aranżacji wnętrza domu? Kilka ciekawych przykładów

Gdy decydujemy się na remont albo też stawiamy dom, to dobrze jest sprawdzić ciekawe surowce oraz technologie używane przy urządzaniu wnętrz.
1 2